| virus5381 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Sufar de "scrisulos doctorus " laughing cu alte cuvinte scriu extrem de urat.Sa va fac o scurta descriere in clasa intai eu invatam cu bunica mami fiind de obicei la servici (acum imi pare foarte rau ca am invatat cu ea). Ea fiind invatata de pe vremea lui ceasescu cand nu scrii frumos se rupeau paginile.Astfel eu am ajun sa scriu atat de urat incat profesorul de istorie ma ameninta cu corigenta ( nu cred ca vb serios da na). Eu stiu ca la testarea nationala va trebui sa scriu frumos de acea vreau sa am timp sa invat.Nu vreau sa imi ziceti sa ransriu texte ca primul rand il scriu cat de cat da dupa aia ma plciti si il fac varaza.Deci cum mias putea schimba scrisul (si forma un "stil" propriu de scris ) in timp ce sunt la scoala? La roana scriem mul 1-5 pagini pe ora deci acolo as avea sansa.La mine nu conta ca raman in urma numai sa invat sa scriu frumos. Ceva idei? Pls chiar mi frica de testare si nu de aia ca nu stiu ci ca voi baga profesorii in spitalu de nebuni happy. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| eye a răspuns:

Nu stiu... ia si u un caiet si o iei de la zero, incepe sa scrii din nou litera cu litera, sau ia un caiet de ortografiebig grin.Vezi ca la testarea nationala trebuie sa stii ce sa scrii, conteaza si cum, dar mai bine ai accentua pe invatatbig grin. Sper ca ti-am fost de ajutor.