| bianca24 a întrebat:

Salut, am nevoie de un raspuns urgent:maine ma duc la clubul copiilor sector 5 sa ma inscriu la dans modern.Au spus ca se da testare de aptitudini, pentru grupare.In ce conta testarea asta? Sunt cam speriata, fiindca mi-ar dori mult sa ma inscriu, dar n-am mai facut niciun fel de dans.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna bianca24. Testarea se face la aptitudini de dans disco, samba, cha-cha, roke´n roll, tango, vals, foxtrot. Aptitudini de miscare, ritm si ureche muzicala.Ai curaj, nu te descuraja. Din moment ce ai ales dans modern sigur ai aptitudini si talent.Asta conteaza la testarea de inscriere. Apoi se v-a alege gruparea din care vei face tu parte.Acest sport, dans, pentru ca din aceasta categorie face parte dansul modern, se poate practica indiferent de varsta si indiferent de nivel. Curaj si succes. Pup.
nana