| Anonimu72276271 a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Eu sunt la o scoala in care multi își bat joc de mine si... vreau sa ma mut la alta scoala dar nu inteleg de ce mama nu vrea sa ma mute, zice ca sunt tigani acolo dar nu e adevarat.
Si nu stiu cum sa fac ca sa ma mute.
Poate știți voi cum.
Va rog ajutați-mă

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Intr-o dimineață să refuzi să mergi la școală, că nu te poate duce cu forța, bătut și legat. Așa o să o obligi să te mute.

6 răspunsuri:
| Alin_Dura_1998 a răspuns:

Isi bat joc de tine. De unde esti?

| morfeo a răspuns (pentru sadrian46):

Daca face asta data viitoare o sa puna alta intrebare, ca si-a luat bataie si nu stie de celaughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru morfeo):

Ba atunci o să știe de ce, că a vrut să fie la școala cu țigani, să învețe legea lor.

| Bizon95 a răspuns:

Sa nu uiti sa ii spui lui maica-ta ca sadrian46 te-a invatat sa nu te mai duci la scoala, eventual si la protectia copilului big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că trebuie să insiști mai mult ca să o convingi, în general părinții nu spun "da" atât de ușor.
Dar nu uita că mergi la risc, pentru că nu poți știi cum o să fie în noua școală. Poate să fie mai bine sau mai rău. Dar merită să încerci, oricum nu ai nimic de pierdut.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îi explici mamei tale prin ce probleme treci la școală iar în felul acesta poate se va răzgândi.