| xXxBlueDayxXx a întrebat:

am mare nevoie de ajutor! totul merge bine la scoala la care sunt eu, sunt la Colegiul de Arta "Ciprian Porumbescu",la pictura, ador sa desenez sa pictez. Mama mea, plecata in strainatate vrea sa ma mute pe mine si bunicii mei in alt oras unde sunt matusa, unchiul, si verisoara mea. Nu vreau! vreau sa raman in orasul meu,la scoala mea,cu prietenii mei, am multi prieteni, si un prietenhappy nu ma pot muta acolo pentru totdeauna, mama nu vrea sa ma asculte, nici bunici...sunt niste probleme in legatura cu acest subiect., cu bani, mama zice ca ne mutam in mai putin de un an, eu vreau in 2-4,.acceptabil 3..sau 2 jumate, ce sa fac? va roog ajutati-ma! nu mai suport, nu-mi pasa ca am mai multe posibilitati in acel oras...o sa ma mut cand o sa fiu mai mare, intai sa fac scoala, si apoi toate astea. Nu vreau sa accept aceasta idee, voi fi nefericita, foarte nefericita

Răspuns Câştigător
| sofstatics a răspuns:

în primul rând încearcă sî discuţi serios cu mama ta. spune-i motivele pentru care îţi displace această idee, poate va înţelege. dacă nu, să ştii că poţi să ţii legătura cu prietenii prin intermediul telefonului sau calculatorului. cât despre şcoala de arte, poate vei găsi acolo o şcoală pe placul tău, dacă nu, poţi urma cursuri separat de pictură. nu e ceva rău să cunoşti persoane noi. îţi vei putea face alţi prieteni. prietenii vin şi pleacă.

| xXxBlueDayxXx explică (pentru sofstatics):

Multumesc mult, mama nu vrea nici in ruptul capului sa ma asculte...dar nu ma pot multumi cu ideea asta, sa stau departe de prieteni, eu vreau sa-i pot vedea, sa fiu alaturi de ei. Nu vreau prieteni noi, imi e frica sa cunosc persoane noi...sunt tare timida

| sofstatics a răspuns (pentru xXxBlueDayxXx):

.
stai calmă, oricât de timidă ai fi, tot îţi faci prieteni.
nu îţi fie teamă.

| xXxBlueDayxXx explică (pentru sofstatics):

Mersi mullt. :*

5 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Numai ai rude aici unde locuiesti tu?

| xXxBlueDayxXx explică (pentru StalkerSoul):

Doar pe bunicii mei care si ei trebuie sa se mute cu mine si mama