| andrei_3917 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru plzz. vreau sa ma transfer la alt liceu si vreau sa schimb si profilul dar problema e ca am ramas corigent la mate. ce sa fac? ca nu ma pot duce la liceul la care vreau sa intru pana nu iau corigenta. ma duc la sfarsitul lui august sa vb la liceu? sau sa ma interesez de acum daca sunt locuri? dati-mi sfaturi plzz

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Transferul se poate face doar în momentul în care ai situaţia şcolară încheiată la toate obiectele. Deci da, după ce iei corijarea mergi să te înscrii la o altă şcoală. Dacă vrei să mergi la un profil de filologie o să dai nişte diferenţe la limba latină şi la o limbă străină cred.

| ♥Anto* a răspuns:

La ce profil vrei sa te duci? filologie?
s-ar putea sa dai niste diferente. nu stiu exact

| andrei_3917 explică:

La stiinte ale naturii vreau sa ma duc

| andrei_3917 explică:

Pentru raspuns anonim eu am cerut sfaturi nu jigniri. daca am ramas la o mate nu inseamna ca nu invat bine, asa ca mai bine abtine-te decat sa vb degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca si cum ai cere unei banci un imprumut raminind restantier la alta.Demonstreaza ca esti in stare sa se bata altii pentru tine. Parerea mea este ca esti la baie cu toate asa ca stai linistit acolo unde esti si nu mai umbla dupa alte subterfugii din cauza ca valoarea ta va fi aceeasi peste tot indiferent cit vei incerca sa imprastii atentia in alte parti.