| paul0013 a întrebat:

Am nevoie de cartile : "Izvoarele istoriei romanilor vol I", "Istoria romaniei" vol I editura "Academiei" (1960), N. Ursulescu - "Inceputurile istoriei pe teritoriul Romaniei (1998), "Inceputurile Istoriei Moldovei" de I. Borzeac, "Le Paleolithique en Roumanie" de Carciumaru Marin. Daca are cineva una din aceste carti in format electronic sau stie cineva unde sa le pot viziona pe internet (FREE) sa-mi spuna. Va rog multhappykiss
Multumesc anticipat!big grin

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Cauta pe www.scribd.com
www.freebookcentre.net
daca nu gasesti pe acestea cauta pe linkul de mai jos. sper ca vei gasi.
http://www.google.ro/......tp?/search

2 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

O parte dintre cărţi poţi să le soliciţi prof. univ. dr. Nicolae Ursulescu din Iaşi
http://cisa.uaic.ro/ceva/Ursulescu.htm
Ultima carte este apărută în Franţa.

| elenahd a răspuns:

De ce nu incerci sa mergi la biblioteca? Crezi ca ar fi ceva gresit? Daca vei merge la biblioteca vei castiga mai mult, adica castigurile tale vor fi:vei beneficia de o plimbare in aer liber, vei avea posibilitatea sa gasesti cartile pe care le cauti si multe altele, cat timp vei lectura poti sa stai relaxat in fotoliu sau intins in pat si uite asa poti sa imbini utilul cu placutul... Ce spui am dreptate sau nu? O zi minunata!