| SzaboAntoni a întrebat:

Am nevoie de puțin ajutor, cum pot schimba opțiunile de la un colegiu militar la alt colegiu militar (ex: de la colegiul de la câmpul lung moldovenesc la colegiul din Alba-Iulia)?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Du-te, cu unul dintre parinti, acolo unde ai depus dosarul, respectiv la Centrul militar judetean. Poate ai norocul sa nu fie prea tarziu!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La liceele militare se sustine examen de admitere, asa ca nu exista optiune ca pentru alte licee.
Te vei inscrie pentru admitere la liceul unde vrei sa mergi, uita-te pe site-ul oficial al acestuia sa vezi cum decurge inscriere si probele ce va trebui sa le sustii.

| SzaboAntoni explică (pentru Ioandelasal):

Mă refeream că dacă mi-am depus dosarul pentru un liceu militar și dacă îl pot schimba înainte de dădea probelor