| alex_4160 a întrebat:

Am nevoie de un discurs de sfarsit de clasa a 8a! Cine ma poate ajuta?big grin

Vreau sa fie un discurs emotionant!happy

Răspuns Câştigător
| DyaElla a răspuns:

Uite,pare amuzant ca supun eu asta insa ce trebuie sa spui
de la cap pana la coada:
"Buna tuturor. Ne-am reunit astazi, intreaga famlie scolara gimaziala, pentru a ne reaminti memoralistic cele petrecute impreuna de cand ne-am intalnit prima data pana ieri, o zi trecuta, unica si importanta lasand urma ca fiind ultima zi de gimnaziu. Acum insa a trecut timpul si nu mai suntem acei copii din clasa a 5a, ci incepand cu toamna viitoare vom incepe o noua etapa a scolii- liceul. Vreau sa multumesc tuturor celor care au calcat drumul vietii mele si m-au sprijinit pana la capat. Colegi si profesori, cu totii au fost alaturi de mine si nu m-au lasat sa ma simt niciodata singura. Multumesc! "
Simplu ai vazut...
doar un exemplu
PS: st a 7 a tongue

4 răspunsuri:
| IcsD a răspuns:

Scrie`l tu. din inima... nu foarte lung pentru a nu fi plictisitor

| valThina a răspuns:

Pai poti sa zici cum te`ai simtit in cei 4 ani de zile...si sa te referi la colegi si profi.chestii emotionante alaturi de ei (tot felul de intamplari)...

| TifaLockheart a răspuns:

Unele cuvnte vin din suflet ...nu trebuie sa inveti pagini intregi degeaba.
Spune-ti parerea sincer.Asa e cel mai bine happy

| alex_4160 explică:

Mda.dar totusi nu stiu cum sa incep cum sa termin... e complicatlaughing