| LoisRuth a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor,este o cerinta de la o tema(nu am nicio idee cum sa o fac), m-ar ajuta si niste idei sau site-uri folositoare
1.Stabiliti pașii urmati de ONU in adoptarea unei decizii privitoare la conflictul din Coreea
Este de la istorie btw

Răspuns Câştigător
| Aazra a răspuns:

Buna! Intra pe siteul oficial ONU (UN). Acolo ai "rezolutii" oficiale din acel an. Daca nu ma insel din 1950 si 1953. O sa scrie in engleza si franceza, dar poate gasesti o traducere in romana dupa. In principiu iti spune cum s-au luat decizile si ce decizii. Asa vei avea si exemple. Succes!

| Aazra a răspuns (pentru Aazra):

Am uitat sa mentionez. Daca nu gasesti cauta pe wikipedia un resolution 82 rezolutia si da la external link.

| LoisRuth explică (pentru Aazra):

Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aici nu se fac teme. Ne interzice regulamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Temele sunt interzise pe TPU. Incearca pe brainly.ro

| LoisRuth explică:

Stiam ca temele sunt interzise pe TPU dar pe brainly nmn nu imi raspundea si daca imi raspundeau erau niste raspunsuri fara sens.