| Deniisa2 a întrebat:

Am o dilema. Dupa terminarea liceului as vrea sa urmez facultatea de Comunicare si relatii publice. Insa acest departament se afla in cadrul SNSPA, in cadrul Facultatii de litere si in Cadrul Facultatii de Jurnalism si stiintele comunicarii. Intrebarea mea e, care dintre cele 3 optiuni credeti ca este cea mai buna? Ce facultate este mai ok, cu sanse mai mari de gasire a unui loc de munca? Si nu in ultimul rand, ce parere aveti despre aceasta facultate?

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Parerea mea sincera este ca niciuna. O facultate unde nu inveti nimic concret, decat sa vorbesti sa dai din gura. Nici nu stiu ce poti sa te faci dupa in afara de casier la Mc sau KFC sau secretara prin biroul vreunui deputat.

| AndreeaCr a răspuns:

Buna, Denisa! Eu am terminat aceasta facultate la SNSPA si vreau sa iti spun ca este una ok, ai destul de multe cursuri practice (si teme), fata de cea de la Universitate. Te sfatuiesc sa alegi SNSPA-ul. Multi colegi din generatia mea sunt angajati la companii de PR destul de cunoscute, insa te poti angaja si in alte domenii, precum: jurnalism, social media etc. Mult succes!