| klhkhjjhkhklhkjhkjh a întrebat:

Am o intrebare? Imi puteti spune si mie cum sa-mi organizez timpul ca sa pot invata si face temele mai repede, dar sa am timp si de timp liber? Am incercat metoda cu timpul, de la cat la cat sa invat la materia cutare sau sa fac tema la materia cutare, dar nici un rezultat... O alta a fost cu invatatul pe paragrafe... si alta a fost cu invatatul logic, adica chiar daca invat logic, ce pot spune de definitii unde profii vor sa le-o spui cuvant cu cuvant, iar pentru asta pierd mult timp. Si nu pot spune ca in clasa nu sunt atenta, atunci ce alte metode sunt, sau din ce cauza pierd mult timp cu invatatul. Pe de alta parte, nu stiu ce am de gandesc greu, parca ceva m-ar retine, parca mi-ar fi frica sa nu gresesc. Cum pot scapa de asta? E o fobie ceva? Sau din cauza stresului asta?

1 răspuns:
| WolfStreets a răspuns:

Prima intrebare ar fi daca esti de dimineata happy dar daca esti la liceu si esti dimineata. Cum vi de la lik ca sa nu uiti de ex la mate te apuci faci niste exerciti dupa aia repeti niste def si iesi afara happy totu in 20 de min. Daca esti dupamiaza e al ceva... cum vi de la scoala pe la 6-7 ajungi acasa te duci in dormitor inainte sa mananci citesti niste def intri la pc sau iesi afara cand vi in casa inainte sa te culci mai citesti putin si asa ramane mintea la ex si la def alea da inainte de somn adica citesti si te bagi in pat somn fara tvwinking sper q ti-am fost de ajutor big grin! Funda big grin?