| rallu_5150 a întrebat:

Am o intrebare: pe TPU.ro, de ce la datele de logare imi scrie " 1143 puncte (936 in ultimele 7 zile) " ce anume se poate face cu aceste puncte? cum anume se strang? si cate puncte primesti pentru fiecare intrebare depusa, fiecare raspuns primit si fiecare raspuns dat? Dau fundita :X. MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pentru fiecare raspuns primesti 50 de puncte. Poti primi puncte bonus astfel :

- Daca raspunzi primul primesti inca 50 de puncte
- Daca raspunzi al doilea primesti inca 40 de puncte
- Daca raspunzi al treilea primesti inca 30 de puncte
- Daca raspunzi al patrulea primesti inca 20 de puncte
- Daca raspunzi al cincilea primesti inca 10 puncte

Pentru fiecare fundita ( raspuns castigator ) primesti 100 de puncte.

Pentru fiecare raspuns considerat inteligent sau folositor primesti cate un punct.

Punctele iti folosesc in sensul ca urci in clasament.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente Gasesti aici raspunsul la toate intrebarile tale. Punctele nu iti folosesc la nimic.

| octavianpas a răspuns:

Deschide in partea stanga Vizualizare profil si vezi punctajul pentru fiecre.Acel numar e punctajul acumulat.

| Anto97 a răspuns:

In functie de acele puncte ocupi un loc in clasamentul TPU.aceste puncte se strang in functie de raspunsurile tale.userii TPU iti voteaza raspunsurile cu "folositor, nefolositor, amuzant, inteligent, stupid". in functie de aceste voturi(depinde ce iti da) primesti un anumit numar de puncte.mai primesti puncte si in functie de al catelea ai raspuns la o anumita intrebare(primul, al doilea, al treilea, al patrulea sau al cincilea.). mai primesti puncte de asemenea si in functie de cate raspunsuri ai dat si cate vizite ai facut pe site.pentru a vedea cum stai cu punctajul mergi la "vizualizare profil" si apoi apesi pe "punctaj". acolo vei vedea situatia raspunsurilor tale.in functie de raspunsurile pe care le dai poti deveni expert TPUwinking succes la raspunsurihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca aceste,, puncte,, se strang pe baza unor intrebari date
poate daca aduni, o sa primesti funsitza

| TzaCaNeL a răspuns:

Cel mai mare punctaj il iei daca raspunzi prima la intrebare. Daca raspunzi a doua primesti mai puntin, s. a. m. d