| Beccaaa a întrebat:

Am o mare problema..Anul acesta nu am avut note stralucite la matematica si aceasta materie mi-a stricat media anuala.
Chestia e ca pur si simplu nu o înțeleg, parca e chineza. Profesoara e excepțională, este cea mai buna din școală, face pregatire cu noi cateodata si colegii mei par sa se prinda imediat dar eu pur si simplu ma pierd. Am încercat sa invat din greu la aceasta materie dar de fiecare data cand deschid caietul sau cartea de mate ma plictisesc total... M-am saturat sa fiu singura care nu intelege.
Cum as putea sa invat mai usor? Cat de mult credeți ca m-ar ajuta meditațiile? Profa repeta mereu ca nu crede ca cineva din clasele ei ar avea nevoie de meditații, are un orgoliu mare.
Voi cum v-ati descurcat la o materiecare nu va place deloc si la care nu va pricepeti?
Funda.
*Scuzați categoria*

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profesoara ta are dreptate, iar tu vei intelege atunci cand vei decide ca a venit si vremea aceea!

| Blamely a răspuns:

Ca să înveți matematica trebuie să o folosești, la fel ca o limbă străină. Dacă faci ceva exerciții zilnic te vei descurca.

| dyav0litza a răspuns:

Si eu sunt asa la mate....au trecut 10 ani am incercat de toate si degeaba. daca vezi ca nu poti straduie-te si scoate 5 matematica nu e pentru oricine