| No0oName a întrebat:

Am o nelamurire, as vrea sa merg la facultatea de medicina Victor Babes Timisoara si as vrea sa stiu dupa cati ani poti sa te specializezi pe sectia ORL? Admiterea o dai doar din biologie?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încă NU se ştie care va fi modalitatea de admitere din 2015!
Aceasta se va stabilii după ce va fi redactat/aprobat Regulamentul - prin/după luna ianuarie 2015.

Cel mult, putem discuta despre admiterea din 2014 :)

"Modalitate admitere :
Pentru specializarea Medicina:
60 de intrebari tip grila din Biologie
20 de intrebari tip grila din Chimie organica
Media generala de admitere se face prin insumarea punctelor obtinute la proba scrisa, la care se adauga un punct din oficiu. Media minima de admitere nu poate fi mai mica de 5 (cinci)." - SURSA :
http://www.studentie.ro/......soara-o842

Toate cele bune.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai 6 ani de facultate si 4 de rezidentiat, deci ai nevoie de cam 10 ani