| chifa2014 a întrebat:

Am o problema la facultate, am bursa sociala, si am primit pana astazi 250 lei.
Si am fost la contabilitate si surpriza, zice ca numai 250 de lei este bursa sociala pe tot semestrul.
Ce pot sa fac?
Unde pot sa raportez ce se intampla la facultate?
Cum poti sa dai numai 250 de lei pe tot semestrul bani de bursa sociala?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu că există o lege în acest sens. Interesează-te de aceasta. Ar trebui să-ți întrebi colegii, chiar dacă sunt în ani mai mari, persoane care se află în aceeași situație ca tine. Doar nu ești singura/singurul din facultate care obține o astfel de bursă.
Cere informații la secretariat, iar daca nu te mulțumește răspunsul lor și ești sigur(ă) că ți s-a făcut o nedreptate, fă o cerere scrisă la rectoratul universității, către rector/decan. Nu știu ce să zic, dar mai întâi de toate, află care sunt criteriile acordării acestei burse (poate, trebuie să acumulezi un număr minim de credite).
Citește mai multe informații aici:
http://www.anosr.ro/noi-criterii-pentru-acordarea-burselor-studentesti/