| Asiryx a întrebat:

Am si eu nevoie sa stiu cam ce se da la un test de admitere la mate info intensiv engleza ca s-ar putea sa nu intru la intensiv info si o sa trebuiasca sa dau testul ...cam ce ar trebui sa stiu? imi puteti da niste modele din anii trecuti?

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! daca intri la mate-info intensiv engleza/franceza dai un test dar care nu e f greu, iar daca mergi la mate-info simplu nu mai dai nimic.La cel cu bilingv faci mai multe ore de engleza. Poti incerca sa cauti pe edu niste modele de teste.

4 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna! merci pentru funda kiss happy

| bbdotgirl a răspuns:

La stii ca e mai usor la bilingv engleza decat la intensiv info. De ce? Pt ca nr. orelor de engleza de la bilingv = nr. orelor de info de la intensiv, si cum engleza e mai usoara decat informatica => e mai usor la bilingv decat la intensiv big grin

| Asiryx explică:

Hmm nu stiu care e sesiunea a doaua laughing oricum eu am intrat normal cu medie buna in creanga bucresti dar media mea nu este printre cele mai bune si sunt cam mici sansele sa intru la intensiv info asa ca ma pregatesc psihic si fizic pentru testul de la engleza oricum m-am uitat pe cel de la bilingv si mi s-a parut banal de usor deci nu imi fac probleme multumesc de raspunsuri

| anda_1885 a răspuns:

Sa inteleg ca esti pentru sesiunea a 2-a?
Oricum, Mate-info, intensiv info nu e aceiasi cu mate-info, intensiv engleza, doar la intensiv engleza se da test caci este cu cod special. Daca admis la mate-info, si liceul are si intensiv info, trebuie sa te duci in prima zi de inscrieri pentru a putea alege sa intri in clasa de intensiv info.