| SebiBoom a întrebat:

Salut tuturor! Sunt clasa a 8-a si vreau sa ma duc la liceul Mihai Viteazu din Slobozia, pe profil mate-info intensiv engleza.Pentru asta trebuie sa dau inainte un test..cambridge sau nu stiu cum se numeste. Imi puteti da si mie modele de teste? Am cautat pe net, dar nu prea am gasit... Apropo, testul cand se da, dupa ce intru la sau inainte?

2 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te interesezi la liceul respectiv.

| AmanoYuno a răspuns:

Se da inainte se cheama cambridge si daca vrei si franceza dai delf/dalf
eu spre exemplu am modele de cambridge n cartea de engleza:)acum incearca si tu si acolo
dar uita-te si peste astea
http://www.cambridgeesol.org/test-your-english/index.php/

nu stiu daca merge dar macar iti zice ce e posibil sa dea:)

pa

pa``