| Ionel221 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Daca e cineva la o facultate pe un loc bugetar sau cu taxa si nu mai vrea sa se inscrie, poate sa cedeze locul la altcineva si sa intre persoana respectiva pe locul acela?
Astept raspuns multumesc!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi "ceda" locul respectiv unui candidat pe care-l vrei/alegi tu!
Pe locul acela va fi repartizat ( de către Comisia de admitere ) un candidat aflat pe "lista de aşteptare" - candidat care îndeplineşte condiţiile de medie & opţiuni...

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Urmatorul de pe lista iti va lua locul. Nu poti sa-ti aduci tu tovarasi si sa-i bagi la facultate rolling on the floor

| Ionel221 explică (pentru AFR81):

sad pacat... era misto asa laughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Va intra urmatorul pe lista in functie de media de admitere... doar nu crezi ca aduci tu pe cine vrei