| Francescho3838sjdjjd a întrebat:

Am si eu o intrebare daca eu am media 4, 50/4,75 la franceza raman corijent?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profesorul are posibilitatea sa-ti dea 50 de sutimi, daca te asculta si stii lectia, dar are si alternativa sa nu-ti dea cele 50 de sutimi si sa te lase corijent.

Iti recomand sa te pregatesti foarte bine la franceza, sa ridici mana si sa ceri sa fi ascultat la ora, ca profesorul sa vada ca ai avut vointa sa inveti, si atunci te va trece.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu ramai, media anuală la o materie se rotunjește.
Adică îți iese 5 media

| CalinaXandra a răspuns:

Dacă e vorba de încheierea mediilor și ai aceste rezultate profa de regula nu e obligata sa rotunjească. Te poate lăsa asa fără probleme. De obicei, rotunjesc dacă nu au alte motive dar te poți aștepta și la un rezultat mai urat. Bafta

| dominik02021 a răspuns:

Nu rămâi. Se va rotunji la 5. Sau daca nu se poate rotunji, ce este peste 4, 49 promovat.