| Mihai211096 a întrebat:

Sunt in clasa 10 la Matematica Informatica si as vrea sa urmez facultatea politehnica din Timisoara la sectia telecomunicatii.
Imi poate spune cineva pe ce ma terii sa am axez si la ce materii trebuei sa dau admitere.
Si ce ore o sa urmez acolo.

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Vorbind de Politehnica si telecomunicatii trebuie sa te axezi pe stiintele fixe, adica: fizica, matematica, informatica si ceva educatie tehnologica sau ce se mai face.
In facultate vei face foarte multe lucruri care vor necesita o gandire directa si practica si muuuulte calcule.