| Hamsterteddy a întrebat:

Am si eu o intrebare. Pot ramane corigent la o materie daca am prea multe absente? Am vreo 10 absente la materia respectiva si sunt a 9a

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da! Profesorul va refuza sa-ti incheie media, odata ce nu ai fost la ore si nu ai nici note.
Apoi, la fiecare 10 absente se scade si acte 1 punct la purtare.

| Hamsterteddy explică (pentru Violleta2022):

Dar daca motivez absentele si am destule note, tot o sa ma lase corigent?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hamsterteddy):

Cu ce le motivezi?
Odata ce nu ai fost bolnav si nu ai adeverinta medicala, cu ce le poti motiva?
Fiindca retroactiv, medicii nu dau adeverinte medicale.

Cat privessc notele, poti sa ceri profesorului sa te asculte si sa te pregatesti serios ca sa ai note peste 5 si atunci ti se pot incheia mediile.

| Smolbean a răspuns:

La 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare. Eu știam ca ai voie sa faci absente cât nr de ore /jumătate plus 1. Deci trebuie sa participi neapărat la jumătate din ore ca să fie ok.