| DanielNiku a întrebat:

Am si eu o intrebare urgenta, pot cumva sa aman plata primei transe din taxa de scolarizare la ASE-Bucuresti, vreau sa confirm locul la taxa, dar nu dispun in acest moment de toti banii (1750 lei ) exista vreo modalitate care sa ma ajute sa aman maxim 2 saptamani plata, sau sa platesc o parte din aceasta suma si sa achit putin mai tarziu? va multumesc frumos

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să amâni plata ratei respective ( jumătate din taxa anuală de şcolarizare )!
Pe ei NU-i interesează că tu nu dispui de toată suma.
Metodologia de admitere este foarte clară : nu depui actele cerute şi chitanţa pentru suma de 1750 lei = NU ai confirmat locul!
http://www.ase.ro/admitere2015/licenta/pdf/anunt1.pdf

Toate cele bune!

| Tina88 a răspuns:

Din pacate nu se poate. Intampin si eu problema asta, ma pregatisem sa achit integrat taxa in septembrie ca sa beneficiez de reducerea de 10% dar nu se poate... Ca sa te accepte trebuie sa ai chitanta ca ai achitat prima rata.