| alynuch a întrebat:

va rog sa ma ajutati.Stie cineva care a fost ultima medie de admitere (2008 sau 2009) la buget/taxa la facultatea de Educatie Fizica si Sport Cluj.Va multumesc

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu o ştiu precis însă îţi spun şi ţie ce mi-a spus prorectorul Universităţii "Babeş-Bolyai" anul trecut când întrebam în stânga şi-n dreapta care-a fost ultima medie la buget anul trecut la informatică-engleză.
Răspunsul lui a fost "nu contează".
Acum doi ani la fizică au fost doi studenţi cu 10 şi restul cu medii de la 7. 80 la 6. 15. Nimeni cu medii între 8 şi 9.
La Educaţie Fizică e şi mai ciudat pentru că pe lângă cei de la liceele cu program sportiv, mai vin şi oameni care-au făcut licee teoretice astfel încât mediile variază de la an la an.
Oricum, având în vedere că Bacalaureatul s-a schimbat în acest an, mediile de anul trecut nu vor mai valora prea mult căci mediile vor fi mai mici anul acesta.
Tu hai la Cluj în iulie şi depune-ţi dosarul.

Mult succes.