| andu_8743 a întrebat:

Am tema pe maine la romana sa scriu o compunere in care sa realizez conversiuni pe baza unor cuvinte.(frumos, rau, foc, avut, raspicat, albastru, scump).si n-am inspiratielaughing
ce ziceti sa scriu?

16 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Stateam intins in lanul de grau, alaturi capetele isi inclinau niste frumosi maci rosii, iar pe cerul albastru soarele parca luase foc. era un apus superb dar, parerile de rau erau inca vii... poti continua tu sau poate ne ajuta si altcineva

Răspuns utilizator avertizat
| tukhey23 a răspuns:

Astepta, ca cineva care are mai mult, dar de la d-zeu sa te lumineze fiulehee hee

| andu_8743 explică:

raised eyebrows
multumesc mult.
credeam ca acest site este pentru cei care au nevoie de ajutor.rolling eyes

| andu_8743 explică:

Multumesc auranbig grin. dar nu trebuie sa fac cu cuvintele alea.sad trebuie cu conversiunea lor.
adica: frumos-frumusete
rau-rautate
foc-focar, fochist, focos
avut-avere, a avea
raspicat-raspiciune(nu stiu daca existalaughing )
albastru-albastreala
scump-scumpire, scumpete...thinking adica trebuie sa-si schimbe valoarea morfologica.
frumoasa compunerea ta in orice cazbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa scrii ce crezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

***... eu am d facut o scurta redactare pe baza unei experiente personale care ma marcat! si nu stiu c *** s scriulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dea dumnezeu sa ti se implineasca porunca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o scrii pe mata dezbracata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la biserica adnule poate asa o sa ia mintea mai luminatalaughing))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scrie nimic ca nu cred ca o sa fie bine scrie din capul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii nu sta fa-ti tema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andu, nici eu n-am stiutlaughing n-am facut-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu inteleg trebuie cu conversiunile cuvinelor sa faci compunerea sau si cu cuvintele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie si u ceva cu frumosul, raul

| suzzzzyyyy a răspuns:

Ehh...scrie cv horror acolo sg isi gasesti inspiratya...iti propun sa incepi comp asta noapta ca sa ai ce vrei u numiata inspiratye.big grin:*