| cryg a întrebat:

Am terminat agronomia ( inclusiv modul psiho-pedagogic) iar masterul as vrea sa il urmez in biologie. Pot deveni profesor de biologie? (cine da raspunsuri gen intreaba pe nu stiu cine ca sti, sau cauta pe google, sa nu mai scrie )

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

"As sti" sa scriu. Niciodata doi i la conditional. Cam multa graba. Poate, totusi, reconsideri ideea de a deveni profesor. Sa stii ca, intr-o scoala, profesorii de romana sunt destul de ocupati cu corectarea greselilor micilor analfabeti si nu mai au timp sa le explice de ce "dom' profesor" de nu stiu ce scrie asa si nu altfel.
Plus ca, vorba lui @georgesur, risti sa te corecteze vreun elev, ceea ce nu cred ca ti-ar pica bine.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu stiu de-astea!

| georgesur a răspuns:

Dupa terminarea unui master in biologie, logic ar fi sa poti profesa ca profesor de biologie.Probleme apar insa la scrisul tau, si risti sa rida de tine cite-un elev mai silitor.
(Ex:"modul" - "modulul"; ca sti - "ca sa stii")

| cryg explică:

Georgesur m-am grabit cand am scris intrebarea, nu ca nu as stii sa scriu, scuza-ma pentru greselile mele gramaticale, inteleptule ai mila.

| cryg explică:

In primul rand voi nu ma cunoasteti ca persoana sa va dati cu parerea, imi cer scuze ca am pus intrebarea, o sa imi sterg contul

| cryg explică:

Caut prietena si nu gasesc