| anon222222 a întrebat:

Am terminat cu bacul ieri, dar in timpul probei la alegere am realizat ca am uitat sa pun 2023 la "iunie-iulie 2023" si l-am scris repede, dar acum sunt stresata ca daca am uitat la restul probelor sa scriu anul, se anuleaza lucrarea in acest caz? Imi e frica ca va ajunge la un profesor mai rau care spune "Si de unde sa stiu eu anul lucrarii?" chiar daca toate lucrarile trimise sunt actuale, imi anuleaza lucrarea chiar daca atunci cand imi pun toate 3 lucrari dupa desigilare, vor observa ca scrie 2023 pe cel putin una sau doua din 3 lucrari. Mentionez si ca toate lucrarile sunt de nota mare, sper ca se uita si la asta inainte de decizia de anulare

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are mare importanta asta.
Ideea este sa nu fii facut greseli cand ai scris continutul, sau ai dat rapunsuri, ca acelea se depuncteaza.
Corectarea o facprofesorii de la alte licee, tocmai pentru a se evita favoritismele.
Pana nu ai rezultatele la examene nu ai de unde sa stii daca sunt de note mari sau nu, mai bine sa fii realista ca nu stii ce ai gresit, ca sa nu fii dezamagita cand vei primi note mai mici.
Ai rabdare, ca vin rezultatele foarte curand!

| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau nu mi-as face griji.Greseala aceasta nu afecteaza cu nimic performanta lucrarii.Cred ca ar trebui sa ai un ghinion extrem de mare sa dai peste cineva care va cauta nod in papura.laughing Incearca sa te calmezi si sa astepti cu ganduri pozitive rezultatele, deoarece daca te stresezi nu se schimba oricum nimic.Si crede-ma ca acei profesori sunt cat se poate de obositi dupa un anumit numar de lucrari, deci e foarte posibil ca nu vor observa.

Succes.

| DonMoldo a răspuns:

Nu inteleg ce va stresati asa pentru nimic laughing o lucrare de bac nu se anuleaza asa la orice prostie. E ceva serios. In general pe semne evidente - scris cu alta culoare, mai multe tipuri de scris, sublinieri, ingrosari vizibile si dese, incercuiri dese, buline, sageti, desene sau alte prostii.
Trebuia sa vorbesti cu profii examinatori dar iti garantez eu ca si ei ti-au fi zis la fel.

Întrebări recente