| Nelly98 a întrebat:

Am trecut a7 a si ma intreb in ce clasa o sa avem de citit la lectura suplimentara ciresarii si fratii jderi

Răspuns Câştigător
| bia_4582 a răspuns:

Eu le-am citit in vacanta din clasa a 7-a. Nu trebuie sa le ai la lectura suplimentara daca vrei sa le citesti.
P.S. : citeste-le ca sunt minunate

8 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Eu tocmai am trecut in a 8 a si nu am avut paan acum nici ciresarii nici fratii jderi. Nu am mici in lista de lecturi pentru a 8 a. Dar listele de lecturi suplimentare sunt diferite pentru fiecare scoala. Oricum eu stiam ca astea trebuie citite in a 5 a, a 6 a. Ma rog, eu nu le-am citit.

| GEORGE a răspuns:

Nu stiu, dar am terminat a VIII a si nu am avut.

| rolly3342 a răspuns:

Imi place ca mai citesti.nu prea multi mai citesc.in generala mai citeam si eu cate o carte doua.acum nu mai am chef d citit si imi pare rau.

| Annie a răspuns:

In clasa a7a primul si al doilea semestru, toate volumele din ciresari sunt plictisitoare le-am citit pe toate iar frati jderi nu i-am citit.

| cristinna23 a răspuns:

Eu anul asta am terminat clasa a 7 a si nu mi-a dat niciuna din ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca mai tarziu.cred ca in a 8-a sau mai tarziu.sunt carti mai grele si necesita timp. funda?

| andreiandrei022 a răspuns:

Mie mi-a dat din clasa IV Ciresarii.

| TiBeRiu_2883 a răspuns:

Noi am avut acum in clasa a8 a de citi Ciresarii si Fratii Jderi.