| Anesiss a întrebat:

Am trecut clasa a 8 a si ma gandesc la ce liceu as vrea. Mi-as dori la Colegiul National Pedagogic Constantin Bratescu din Constanta, dar e de stat sau particular? Stiu ca e Scoala Europeana.Asta inseamna ca e particular?

Răspuns Câştigător
| Amaya a răspuns:

Si liceul la care am invatat eu era colegiu national si scoala europeana, sunt 2 titluri castigate de liceele cu rezultate extraordinare si cu conditii bune, in acord cu normele UE. Liceul este de stat, uita-te la oferta lui de invatamant aici: http://www.colegium.ro/oferta/plan.htm