| MiMikutza a întrebat:

Imi puteti explica si mie.cum adica. COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC CONSTANTIN BRATESCU...adica ce inseamna pedagogic...si ce profile sunt la acest liceu.si daca puteti sa-mi ziceti ce inseamna si bilingv. dau FUNDA helllpp me!

2 răspunsuri:
| IonutPutinica a răspuns:

Din Pedagogie te poti face psiholog, profesor, invatator

| Alexandru47 a răspuns:

La pedagogie inveti sa fi sociabil se altele daca esti pe profil de educator invatator in a 11 te duci si asisti la clasele primare la ore si si la sfrasit chia pe sa predai o ora sau doua si bilingv adica cu specializare de engleza daca vrei sa intri la un profil cu specializare bilingv trebuie sa iei un test ''bilingvul'' o parte orala o parte scrisa care este usor din punctul meu de vedere