| tdrana a întrebat:

Am un proiect la Anteprenoriala care consta in: fiecare grupa a tras cate un biletel cu o institutie din Bucuresti si noi trebuie sa pornim de la liceu si sa ergem pe jos pana acolo si pe parcursul drumului sa facem poze in care obligatoriu sa aparem la inceput in poza din fata liceului si la sfarsit in fata institutului respectiv. Pe langa asta trebuie sa facem si proiectul SWOT (puncte tari si puncte slabe ale proiectului care sa fie pe foaie A0) ...Intrebarea e cum am putea sa prezentam intr-un mod original proiectul? adica noi trebuie sa prezentam si drumul pe care l-am parcurs si avem si poze. Va rog ajutati-ma si pe mine cu o idee pentru ca cei din echipa mea nu fac nimic si eu am nevoie de aceasta nota

1 răspuns:
| MarianFCD a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea, tema e destul de simpla, ceva asemanator am avut si eu in clasa a 10-a.

Ti-as sugera sa o prezinti intr-un proiect Power Point, dar sa te asiguri daca ai voie sa faci in modul asta si mai ales daca dotarea scolii are un laptop + videoproiector.

Pot sa te ajut si cu Microsoft Office 2003, daca nu il ai in calculator. Eu asa as face. Si l-as lucra si fizic, prin foaia de care vorbeai tu.

Toate cele bune!