| anonim_4396 a întrebat:

Am vizionat de vreo citeva ori filmul Morometii. Dintre actorii care au interpretat personajele cea mai buna interpretatre nu mi s-a parut a lui Rebengiuc ci a actorului care l-a interpretat pe Nila. Cu toate ca a avut putine replici dar cred ca a intrat in pielea personajului cel mai bine.Cred ca e un actor de un real talent dar, din pacate, a fost singurul film in care l-am vazut si drept urmare nici nu stiu cum il cheama.Ma ajutati sa-i aflu numele si, daca se poate, citeva filme in care a mai jucat?

Răspuns Câştigător
| Aisha a răspuns:

Constantin Chiriac parca il chema dar nu e cunoscut. Si stiu ca a mai jucat in filme. Nu am gasit multe informatii despre el. Dar stiu ca a mai jucat in Croaziera; un film foarte bun... Ti-l recomand si in filmul (Undeva la Palilula) nelansat inca... Sper ca te-am ajutat cat am putut!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il cheama Nila.