| Medeea19 a întrebat:

Antonimele neologice sunt ca si cele normale? De ex alb - negru e un antonim neologic?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

In principiu sunt la fel ca forma diferenta o face faptul ca aceste antonime neologice trebuie sa contina doar cuvinte noi, neologisme, alb-negru nu este neologism caci nu este un cuvant nou, dar antonim este.
Eu unul iti zic ca nu stiam ca exista si antonime neologice, s-a mai schimbat totusi invatamantul de cand am terminat eu scoala happy

1 răspuns: