| Chan_Lore_1974 a întrebat:

Anul asta ce se v a da la examenul de clasa a 8 a?

6 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

Nimeni nu stie, ca daca am stii toti ar lua 10.

| Karol1877 a răspuns:

Anul trecut a picat la RO a doua oara consecutiv liric, anul asta ma astept la un dramatic sau un mesaj ( nu au picat aproape deloc ). Matematica... usoara sper! Bafta la invatat si fara emotii! Fii increzator!

| confiturix a răspuns:

In promil rand: nimic nu se v-a da niciodata nimanui.
In al doilea rand: meate si romana. In functie de liceele la care vrei sa aplici si va trebui sa te pregatesti di la engleza, franceza, germana, arte plastice, muzica, proba sportiva, etc.
Daca iti intrebi profesorul de matematica e foarte probabil sa iti raspunda ca trebuie sa inveti tot. Profesoara noastra de romana ne.a explicatin detaliu ce ne da (nu am luat notite). Intreaba.ti profesorii.

| Strudel2punct0 a răspuns:

In principiu, cred ca se da în fiecare an

| pacalaandrei123 a răspuns:

Invata toata matematica si romana de gimnaziu si atat! plus exercitii in plus si poate ceva pregatire!

| Potter_Alexandra_2004 a răspuns:

Va* La romana cel mai probabil se da genul liric sau epic, desi e posibil sa se dea dramatic. La matematica nimeni nu stie.