| Moiaer a întrebat:

Imi puteti spune mai exact ce se da la examenul din clasa a 8 anul acesta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"exact ce se da la examen"

de unde vrei să ghicim?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Anul acesta nu se stie cînd incep scolile, si sigur programa scolii o sa fie reactualizată atunci cand se vor redeschide școlile, pînă atunci vacanță plăcută.

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Nimeni nu stie ce va pica la examene. Cauta pe net model examen clasa a 8-a romana/matematica. Vei avea aceleasi tipuri de exercitii, insa cu alte subiecte.

| Moiaer explică (pentru AnonimMareMareMare):

Nu m-am referit la ce subiecte se dau. M am referit la programa examenului. Din ce se vor da subiectele.

| AnonimMareMareMare a răspuns (pentru Moiaer):

Https://www.edu.ro/evaluarea-națională-elevilor-de-clasa-viii-en-viii
altceva nu ai cum sa stii, niciodata nu o sa stii ce o sa-ti pice la un examen, indiferent ca e de a 8-a sau bac