| anyhylator a întrebat:

Anul viitor voi avea bacul si vreau sa ma pregatesc din timp. Intrebarile mele sunt:
a) Care sunt toate operele literale la romana ce trebuiesc invatate?
b) Din ce domenii se da la geografie?
c) De pe ce site descarc subiectele de la bac din anii precedenti?
d) Sunt la profil filolologie, stiu ca dau sigur la romana si istorie iar a treia materie este la alegere intre geografie si mai ce?

Răspuns Câştigător
| Husicel a răspuns:

A) ion
enigma otiliei
ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război
moromeții
o scrisoare pierdută
iona
alexandru lăpușneanul
moara cu noroc
luceafărul
plumb
testament/flori de mucegai
eu nu strivesc corola de minuni a lumii
aci sosi pe vremuri
leoaică tânără iubirea
poema chiuvetei
b) geografia româniei și europei
c) www.edu.ro
d) geografie, logică și argumentare, economie, psihologie, filozofie, sociologie