| Hellobello a întrebat:

Are cineva idee ce capitole imi trebuie la bio si chimie pentru admiterea la facultatea de tehnica dentara umf carol davila?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca vei descarca tematica din link-ul de mai jos, vei afla pana si paginile necesare! Descarca cu un clik pe disciplinele din link : https://umfcd.ro/educatie/admitere-licenta/tematica-fmam/

p.s. Pentru restul specializărilor de la FMAM (Tehnică dentară, Balneofiziokinetoterapie şi recuperare) concursul de admitere include Biologia ca disciplină obligatorie, respectiv Fizica sau Chimia ca disciplină la alegere, totalizând un număr de 60 de întrebări, dintre care 40 pentru proba obligatorie şi 20 pentru cea la alegere.