| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva subiectele de la Evaluarea națională 2013 matematică de mâine? =)))
Am văzut o întrebare asta și m-am gândit să încerc pentru 2013 =)))

http://www.tpu.ro/......icate-dau/

15 răspunsuri:
| g4mma a răspuns:

Nu.

| positivity a răspuns:

Nu le are nimeni.
Însă, probabil ne va da ceva asemănător acestor subiecte:
http://www.hotnews.ro/......e-2013.htm
Au fost date anul acesta, olimpicilor!
Dar, cred ca nouă (elevilor normali) ni se va da ceva mai ușor!

| LNK a răspuns:

Pe bune?
Chiar crezi ca s-ar publica subiectele inaintea examenului?

| Georgicuță a răspuns (pentru LNK):

Uită-te la linkul care l-am pus în întrebare.A fost publicată pe 15 iunie, și examenul s-a dat mai târziu, și subiectele au fost puse înainte :*

| brighteyes a răspuns (pentru positivity):

Logica ta e la pamant.
Cum pnm sa ne dea noua mai usor? Gandeste-te si tu putin,ei sunt olimpici si nu se refera doar la olimpicii de la matematica,se refera la toti olimpicii, de ex. la biologie, acesti elevi si-au ocupat foarte mult timpul invatand la aceasta materie asa ca lor le da mai usor. Noua ar trebui sa ne dea mai greu sau cel putin la acelasi grad de dificultate ca al lor, ceea ce nu prea cred, dar ramane de vazut.

| positivity a răspuns (pentru brighteyes):

Logica mea este perfectă!
M-am uitat peste subiectele date lor la examenul de limba română și la subiectele noastre, și pot spune sincer că sunt foarte asemănătoare. Ba chiar, ale noastre sunt mult mai ușoare decât ale lor. De ce nu ar fi și cele de la matematică mai ușoare?
Și în plus, am un sfat pentru tine: gândește înainte să încerci să pari inteligentă!

| brighteyes a răspuns (pentru positivity):

E perfecta? I-auzi.
De ce ne-ar doua noua, niste elevi "simplii" mai usor decat unora care au muncit tot anul' si au avut rezultate foarte bune la olimpiade? daca ei nu erau "favorizati" nu dadeau mai devreme, deci clar ei au avut mai usor.

| positivity a răspuns (pentru brighteyes):

Îmi susțin părerea!
Subiectele date nouă au fost mult mai ușoare decât cele date lor.
În concluzie, am avut dreptate!

| LNK a răspuns (pentru Georgicuță):

Ma indoiesc ca s-ar comite asa o greseala. happy
Evident, acelea nu au fost subiectele date.winking

| brighteyes a răspuns (pentru positivity):

Nu cred ca mai usoare,poate la fel de usoare.
Oricum e absurd, erau dubios de usoare si acum au bagat faza cu, Calin, ca o sa piarda elevii 0, 3 de sutimi daca nu l-au aflat pe Calin.
Asa s-a nimerit cum au tras ei sa fie usoara, dar gandeste-te ca e nasol rau, o sa fie medii foarte mari si bataia si mai mare pe locuri.

| positivity a răspuns (pentru brighteyes):

De fapt, au fost mult mai ușoare.
Vai, minunat, ce să zic! Eu am aflat merele Anei printr-o altă metodă, însă am aflat la final și merele lui Călin. Dacă mă depunctează pentru asta, e chiar ridicol!
Probabil, toate variantele erau la fel de ușoare!
Da, la asta mă gândeam și eu. Totuși, cu toate că mediile vor crește, și ale noastre vor crește, deci nu avem de ce să ne facem griji.

| brighteyes a răspuns (pentru positivity):

Cat ai luat?
Eu 8, 75 la romana si 10 la mate.La romana a scazut foarte mult pentru orice!

| positivity a răspuns (pentru brighteyes):

Și cum neatenția predomină la examene importante, era nefiresc să nu apară și la mine.
Din păcate, am luat 9, 50 la ambele. Puteam și mai mult, însă, asta e.

| brighteyes a răspuns (pentru positivity):

Eu ma asteptam la romana sa iau putin, pentru ca am scris foarte urat, am si uitat sa scriu ceva. oricum, e foarte bine si 9.5 la amandoua. Felicitari!

| positivity a răspuns (pentru brighteyes):

Eu la română mă așteptam să iau 9, 90 doar pentru că am depășit la ultima compunere, în rest nu am greșit nimic. La matematică, credeam totuși că voi lua 9, 70 pentru că am uitat să scriu ceva, în rest, și aici am făcut totul perfect.
Însă, până la urmă, asta e. De-acum nu mai avem ce face!
Felicitări și ție!