| WhiteShock a întrebat:

Unde se gasesc variantele oficiale pentru evaluarea nationala 2013?
*Variantele din care este ales examenul.

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Variante OFICIALE nu ai sa gasesti.
Sunt 10 variante din care se alege una in dimineata examenului, fara a fi publicate pe Internet.
Ceva de genul era la BAC cam pana in 2009 cand se publicau pe Internet 100 variante si din acelea se alegea varianta pentru examen, dar... a cam picat chestia asta.

| WhiteShock explică (pentru LNK):

Raspunsul asta il cautam. Stiam ca mai demult asa faceau cu mai multe variante publice...

4 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Mode de subiecte exista aici
http://subiecte.edu.ro/2013/evaluarenationala/modeledesubiecte/

sau ce s-a dat anul trecut in cele doua sesiuni (cea speciala, pentru olimpici si cea din iunie)
http://subiecte2012.edu.ro/2012/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Pe net, mai sunt si culegeri, dar e cam tarziu, acum te-ai trezit si tu? peste o saptamana incep examenele...

| Alexutzu_Alex_1980 a răspuns:

Poti incerca pe mateinfo.net