| anonim_4396 a întrebat:

As dori cateva idei originale pentru un proiect la limba engleza. Este despre orasul preferat dar as dori idei despre modul in care sa il fac. De exemplu sa confetionez o carte din carton... sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Pai daca e in engleza, iti trebuie fie reprezentare grafica, fie audio. Ca sa se stie ca e in Engleza happy.
Poti face o carte sau o caseta, DVD, etc.
Dar e bine sa alegi mai intai orasul. Eu as alege Barcelona. E foarte frumos.
Si as face un filmulet despre el, cu machete ale obiectivelor turistice: Parcul Gruel, La Rambla, Casa Bartlo, Sagrada Famiglia, etc

2 răspunsuri:
| NoNaMe2000 a răspuns:

Pai uite ce cred eu... acolo unde scrii tu comp. fa si un desen cum ar fi... un oras asa sau fa si o macheta cu un oras e bna si ideea cu cartea sau ma rog succes

| asdfghjklkjhgfdsa a răspuns:

Poti sa faci din scobitori sau betisoare de inghetata turnul din franta sau un obiexti turistic care te impresioneaza. Daca esti pasionata de desen pori desena ceva super cu care sa lasi cu gura cascata pe oricine