| mariuka a întrebat:

As dori sa fac facultatea in strainatate mai cu seama in Turcia...stiti vreun program care trimit absolventii de liceu la studii in strainatate sau cum as putea sa ma duc la facultate in Turcia?

Răspuns Câştigător
| elena_6328 a răspuns:

Eu la fel ca si tine, anul acesta am dat dokumentele in turcia. eu sunt din moldova, am o prietena care la fel anul acesta a dat dokumentele in turcia la universiate, ea este din Romania. daca ai ceva intrebari, scrie-mi.

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca siii deja limba, iti sugerez sa te duci la ambasada - sau le ceri informatiile prin mail, daca esti prea departe! - si sa incerci sa afli tot ce intereseaza! Cred ca ai mai mari sanse sa te duci tu pe contul tau acolo, decat sa speri ca te va trimite Romania!

Nu uita cum sta cu bugetul atat Educatia, cat si Tara!

Success!