| SingleForOne a întrebat:

As face un blog despre recenzii pentru carti si/sau stiri, filme, seriale, muzica (oricare, sa-mi petrec timpul liber).
Ar fi mai bine sa fac prin Wordpress, Instagram sau Youtube sau alta platforma social media care are foarte mare potential?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

TU trebuie sa alegi, in functie de modul de prezentare si publicul tinta!
Daca vrei sa pui scrieri periodice, mai lungi, atunci Wordpress este facut pentru bloguri.
Dar, mai nou, lumea nu prea citeste texte lungi, mai bine citeste 1-2 propozitii scrise langa o poza - ca pe Instagram.
Totusi, cine are "telefon destept" se uita mai de graba pe vlog-uri, unde nu trebuie sa citeasca si vede "pozele" in miscare (vezi Youtube).
Daca vrei sa transmiti live multor vizitatori, atunci faci video live pe Facebook.

| Miauti a răspuns:

Eu am pe blogspot ( https://www.blogger.com ) e usor de utilizat.

Instagramul mai mult poze de coperta editate.
daca vrei pe Yotube sa vb ti as mai sugera mai degraba platforma Odysee. Este recopensat si vizualizatorul

https://miauti.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wordpress.