| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa aflu scurte informatii, mai exact mici legende despre tarile: Indonezia, Germania, Franta, Spania, Rusia, Grecia, Argentina, Mexico, Serbia, Brazilia, Suedia, Tunisia si Egipt. Prin mici legende vreau sa zic, cum in Romania este Dracula, sau nume de personalitati importante din trecut (dar peste 1980-90), sau lucruri importante ce se mai petrec in acele tari in prezent.

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Pai cea mai buna solutie e sa intri pe Wikipedia.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Pagina_principal%C4%83

Si cauti fiecare tara in parte.

| Piticaaa a răspuns:

In momente ca acestea mi-as dori sa am Colectia aceea de la National Geographic. Si mi-as dori si Atlasul de la DeAgostini. Ei ce sa ii faci! N-am avut bani sa le cumparthinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Search pe Google si o sa gasesti de la rezumate sumare pina la descrieri pe larg.