| AndreeaAlexandra97 a întrebat:

As vrea sa aleg profilul Servicii-Turism si Alimentatie.Ce materii se fac?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

In principiu se fac aceleasi obiecte ca si in clasa a VIII-a, la care se adauga obiecte de specialitate. Obiectele sunt: romana, mate, fizica, chimie, biologie, istorie, geografie, limbile straine, religie, TIC (informatica), sport, logica si ca optionale obiecte de specialitate (ex. SCPS - Studiul Calitatii Produselor si Serviciilor). Dupa clasa a X-a nu vei mai face biologia si chimia, dar se adauga alte obiecte de specialitate.