| AntoniaCmn a întrebat:

As vrea sa fac masterul in strainatate, ce mi-ar trebui? este cineva care sa ma ajute cu informatii

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cerintele admiterii la studiile masterale sunt decise de fiecare universitate in parte si se bazeaza, in general, pe o evaluare academica a aplicantilor.
Poti gasi informatii generale(inclusiv liste cu universitati ) daca tastezi "infostud master in strainatate"--- cautarea va genera informatiile oferite de catre Liga studentilor romani in strainatate pentru mai multe tari (din Europa sau alte continente).
Pentru informatii mai amanuntite va trebui sa alegi universitatea si sa intrii pe website-ul acesteia.

| tpuuser999 a răspuns:

Din cate stiu eu iti trebuie un certificat de limba engleza (cambridge sau asemanator), si o bursa din RO sau un mail catre universitatea respectiva.