| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fac o operate de slabit, mai precis cea cu Inel gastric (Lap Band). Si as vrea sa stiu care este limita de varsta praying deoarece pe net in articole in engleza spune 18-72, iar eu am 17 sad. Va rog raspundeti doar daca stiti sigur sau daca ati trecut prin aceasta operatie la Dr Galea, Puia laughing si mai unul in Bucuresti. peace sign PS: Daca ati trecut prin asta, imi puteti spune ce rezultate ati avut? Multumesc anticipat >=D.

Răspuns Câştigător
| cmm a răspuns:

Nu am facut astfel de operatie, dar a facut un var, la o clinica spital particular din Bucuresti. Aslabit 34 de kg in 7 luni, se simte bine acum, la inceput era mereu nervos, cam o luna dupa operatie. el are 50 de ani, dar astfel de operatii se fac si la 18 ani, cel putin asa ziceau cei din clinica.

1 răspuns:
| iulyana a răspuns:

Toate operatiile care implica schimbarea partilor unui corp se fac dupa 18 ani. Deoarece pana atunci corpul este intr-o continua crestere. Dupa 18 ani happy.