| xsexygirlx a întrebat:

As vrea sa imi cer scuze pentru categoria aleasa, dar este cea mai accesata. Va rog mult sa ma ajutati. As vrea sa stiu si eu ce probe se da pentru a intra la liceul de arta George Enescu Bucuresti sectiunea muzica vocala Jazz. Va rog sa ma ajutati am nevoie de un raspuns cat mai urgent. Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru anul scolar 2012-2013, de 31 mai si 1-2 iunie 2012, probele de aptitudini sustinute la liceu. George Enescu(filiera vocationala/profil artistic) au fost:
* proba instrumentala( in 31 Mai)
*proba de teorie si solfegiu( in 1-2 Iunie)
Vezi brosura: http://www.scribd.com/doc/95166843/BROSURA-ADMITERE-2012-2013