| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa invat finlandeza pana termin facultatea, astfel incat pana atunci sa devin fluent si profesand acolo.

Pe internet nu prea gasesc informatii sau cursuri.

As plăti niste cursuri pentru inceput ca sa ma invete cineva bazele. Nu ma grabesc momentan, as vrea sa incadrez asta ca un fel de hobby in timpul liber.

Aveti vreo sugestie, site-uri sau profesori din Iasi care te pot ajuta in privinta asta?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Exista manuale atât pe internet cât și în librării, le poți cumpăra, dicționar, manuale plus cd. Am studiat prin facultate finlandeza, mă apucasem de ea căci eram o fana înrăită Nightwish laughing.

| Bizon95 a răspuns:

Duolingo nu are limba finlandeza din cate vad
dar are limba suedeza
care se pare ca se vorbeste si in Finlanda:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Finlanda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Woaw