| daniela0daniela a întrebat:

As vrea si eu sa stiu care sunt probele de aptitudini la liceele pedagogice pentru anul 2014-2015

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Cu alte cuvinte, in functie de profilul liceului sunt stabilite si probele de aptitudini!

Pentru un liceu pedagogic:
1. PROBA DE APTITUDINI MUZICALE
2. PROBA DE APTITUDINI FIZICE
3. PROBA DE APTITUDINI ARTISTICE
4. INTERVIU
Dar tot acolo unde ti-am indicat vei gasi detaliate probele!

| daniela0daniela explică (pentru Dmonik):

As vrea sa stiu cand trebuie sa ma inscriu ..adica eu as vrea sa intru la liceul Carol 1 din campulung muscel si nu sunt din zona aceea ....deci cand si unde ar trebui sa ma inscriu?

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Anexa nr. 3 la Ordinul MEN nr. 4432/ 29.08. 2014 privind organizarea şi desfăşurarea admiterii în
învăţământul liceal şi profesional de stat pentru anul şcolar 2015-2016

Copiaza si da o cautare...acolo vei gasi tot ce te intereseaza!

| Dmonik a răspuns:

Tot in respectiva Anexa gasesti si informatia asta! Doar dai cautare pe Google!

| tacitacitaci a răspuns:

Scolile care tin probele de aptitudini vor afisa inainte care sunt probele.
Sa te astepti la desen, proba de sport, de cantat(muzica) poate si un test de cultura generala.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a te putea înscrie la un Liceu Pedagogic trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( pedogogic ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

Toate cele bune.