| daniela0daniela a întrebat:

As vrea si eu sa stiu care sunt probele de aptitudini la liceele pedagogice pentru anul 2014-2015

Răspuns Câştigător
| Dmonik a răspuns:

Cu alte cuvinte, in functie de profilul liceului sunt stabilite si probele de aptitudini!

Pentru un liceu pedagogic:
1. PROBA DE APTITUDINI MUZICALE
2. PROBA DE APTITUDINI FIZICE
3. PROBA DE APTITUDINI ARTISTICE
4. INTERVIU
Dar tot acolo unde ti-am indicat vei gasi detaliate probele!

| daniela0daniela explică (pentru Dmonik):

As vrea sa stiu cand trebuie sa ma inscriu ..adica eu as vrea sa intru la liceul Carol 1 din campulung muscel si nu sunt din zona aceea ....deci cand si unde ar trebui sa ma inscriu?

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Anexa nr. 3 la Ordinul MEN nr. 4432/ 29.08. 2014 privind organizarea şi desfăşurarea admiterii în
învăţământul liceal şi profesional de stat pentru anul şcolar 2015-2016

Copiaza si da o cautare...acolo vei gasi tot ce te intereseaza!

| Dmonik a răspuns:

Tot in respectiva Anexa gasesti si informatia asta! Doar dai cautare pe Google!

| tacitacitaci a răspuns:

Scolile care tin probele de aptitudini vor afisa inainte care sunt probele.
Sa te astepti la desen, proba de sport, de cantat(muzica) poate si un test de cultura generala.

bursuc001
Userul Lunii
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a te putea înscrie la un Liceu Pedagogic trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...


Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( pedogogic ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040


Toate cele bune.