| anonim_4396 a întrebat:

Ascultam o melodie "The toy master" si refugiindu-ma in mintea mea complicata am ajuns din gand in gand la ideea ca mi-ar placea sa citesc un fel de manual de psihologie care sa ma ajute sa inteleg mai bine cum gandesc oamenii pentru a putea sa... le controlez mintile(stiu ca e mult spus). Ma refer ca mi-ar placea sa pot anticipa ce spun sau ce fac oamenii.
Stiti ce, vreau doar un manual bun de psihologie care sa ma ajute sa inteleg cum gandesc oamenii, iar de aici ma descurc.
Daca ma puteti ajuta, dati-mi numele unei astfel de carti sau macar autorul. Multumesc!

Cate idei imi vin si mie cand ascult muzica!

Răspuns Câştigător
| JohnZ a răspuns:

Mielu Zlate: Psihologie Eul si personalitatea
Andrei Cosmovici: Psihologie Generala
Bernard Dagenais: Profesia de relationist
Larousse: Dictionar de psihologie
Margareta Dinica:Metode de cercetare in psihologie
Etc.
Poate ti-ar placea si filmul Inception. Spor la treaba!