| Andy9611 a întrebat:

Asi vrea sa ma transfer la alt liceu.Cum ar trebui sa procedez? ...Metionez ca trec in clasa a 10-a la un liceu cu profil tehnic si as vrea sa ma transfer la un liceu cu profil mate-info.Am inteles ca trebuie sa am media de pe primul semestru mai mare decat a ultimului promovat din clasa in care vreaus a ma transfer. Este adevarat? ...Si de ce acte am nevoie pentru a face transferul?

Răspuns Câştigător
| BANN3R a răspuns:

Salut!
Pai te duci la liceul unde vrei sa te muti, la secretariat si intrebi de ce ai nevoie ca sa te primeasca, daca mai au locuri disponibile si apoi la liceul actual sa iti dea documentele pe care le ai la ei, foaie cu mediile etc.Dar trebuie sa faci o cerere cred la noul liceu care sa fie cat mai convingatoare ca sa te primeasca, sa spui de ce doresti sa te muti! Bafta!